Foto: Unsplash

Apple údajně začne od roku 2024 používat vlastní displeje pro Apple Watch

Podle agentury Bloomberg začne Apple již příští rok nahrazovat displeje svých mobilních zařízení vlastní technologií. Společnost údajně začne se svými hodinkami nejvyšší třídy Apple Watch, přičemž vymění současné OLED obrazovky za vlastní technologii microLED.

Bloomberg uvádí, že se nové displeje časem použijí i v dalších zařízení, včetně iPhonu. Nový microLED displej je jasnější, má živější barvy a údajně bude působit dojmem, jako by byly grafické prvky a další obsah namalovány na skle.

Apple se vlastní displej pokouší vyvinout již od roku 2018. Společnost prý původně počítala s tím, že svou technologii představí v roce 2020, ale nakonec tomu zabránily finanční problémy a technické komplikace spojené s vývojem.

Podle zdrojů agentury Bloomberg je však možné, že by Apple mohl nasazení displeje posunout až na rok 2025. Apple nechce vývoj uspěchat, jedná se momentálně o jeden z nejdůležitějších projektů, na kterém společnost pracuje. Technologický gigant údajně na vývoj vynaložil několik miliard dolarů. Nové obrazovky v tuto chvíli vyrábí ve svém závodě v kalifornské Santa Claře, i když nakonec jejich masovou výrobu možná zadá externímu dodavateli.

Jak poznamenává agentura Bloomberg, přechod společnosti Apple na vlastní displeje by mohl být velkou ranou pro její dodavatele, především pro společnosti Samsung a LG. Je však možné, že se na tuto změnu výrobci připravují již delší dobu. Koneckonců není žádným tajemstvím, že Apple vyvíjí vlastní komponenty ve snaze snížit závislost na externích dodavatelích. Společnost již v minulosti přešla od procesorů Intel k vlastním čipům pro počítače Mac a do roku 2025 údajně plánuje používat v iPhonech vlastní bezdrátové čipové sady.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.