Foto: se svolením Apple

Apple ukončil výrobu iPhone 12 mini dříve, než se čekalo

V prvním čtvrtletí letošního roku se objevila řada zpráv, které informovaly o plánu na snížení výroby smartphonu iPhone 12 mini. Důvodem k tomuto kroku měl být špatný prodej tohoto modelu (zejména v porovnání s ostatními modely dvanácté řady). Apple přeci jen očekával mezi uživateli vyšší poptávku. A ačkoli v březnu se mluvilo pouze o snížení výroby do června, podle společnosti TrendForce Apple s výrobou tohoto modelu již zcela skončil.

TrendForce konkrétně uvedl, že iPhone 12 mini „dosáhl předčasného ukončení výroby“ během druhého čtvrtletí roku 2021. Ukončení výroby také znamená, že se Apple nyní zaměří na doprodej stávajících kusů tohoto modelu. Jde o poslední kusy, další výroba už nebude probíhat. Pokud proto máte o tento model zájem, doporučujeme si jej co nejdříve pořídit.

Ačkoli nyní je na webu Applu k dispozici ještě ve všech barevných variantách (tedy celkem v šesti barvách včetně fialové, která se začala prodávat teprve koncem dubna), nabídka se bude pochopitelně postupně zužovat.

Model iPhone 12 mini byl uveden na trh v říjnu roku 2020. Vybaven je 5,4palcovým displejem. Jde tedy o model vhodný pro fanoušky menších smartphonů. U nás jeho cena začíná na necelých 19 tisíci korunách.

Každopádně očekáváme, že již letos Apple představí iPhone 13 mini. Pokud proto patříte mezi fanoušky menších jablečných zařízení, můžete si také počkat na novější model. Nicméně zdá se, že Apple výrobu 5,4palcových telefonů nadobro ukončí, a to již v roce 2022.

Zdroj: macrumors.com