Foto: se svolením Apple

Apple ukončil výrobu legendárních iPodů

Společnost Apple oznámila, že právě ukončila jednu z nejdůležitějších produktových řad ve své historii. Přestala vyrábět iPod touch a uvedla, že poslední kusy budou v obchodech k dispozici pouze do vyčerpání zásob, poté již nebude možné toto zařízení sehnat. Společnost nicméně uvedla, že „duch iPodu“ pokračuje i nadále v jejích dalších produktech včetně iPhonu, iPadu a hodinek Apple Watch.

Tento krok byl však očekáván již delší dobu. Naposledy se iPod touch dočkal aktualizace v roce 2019, nešlo přitom o žádnou výraznou změnu. Pravdou také je, že iPod už dlouho nehrál v produktové strategii Applu důležitou roli a stále více se stával produktem pro užší okruh uživatelů. V roce 2014 Apple zrušil výrobu iPodu classic a v roce 2017 tentýž osud potkal také iPod nano a iPod shuffle.

Současný krok uzavírá velmi důležitou dvacetiletou kapitolu v historii společnosti Apple. Společnost představila první iPod v říjnu 2001, v době, kdy byla firma do velké míry závislá na počítačích a měla ještě vratké základy.

Díky iPodu se společnost Apple stala uznávaným gigantem v oblasti spotřební elektroniky, jakým je dnes. iPod rychle ovládl trh s MP3 přehrávači a do roku 2006 představovaly iPody 40 % tržeb Applu. Nejenže společnost pomohl postavit se na nohy, ale stal se celosvětově známým. Úspěch iPodu se také nemalou měrou podepsal na uvedení iPhonu na trh v roce 2007. Uživatelé jednoduše chtěli „iPod telefon“.

Pravdou ale je, že právě příchod iPhonu pomohl nastartovat postupný pád iPodu. Nepřekvapí, že uživatelé chtěli nosit v kapse pouze jedno zařízení. Prodej iPodů tak začátkem roku 2010 začal postupně klesat.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.