Foto: se svolením Apple

Apple umožní vytvářet vlastní emoji pomocí umělé inteligence

V současné době Unicode 15.1 podporuje zhruba 3 800 různých emoji. Ale pro všechny, kteří si z nějakého důvodu myslí, že to zdaleka nestačí, Apple na konferenci WWDC 2024  oznámil možnost využít umělou inteligenci k vygenerování jedinečných emoji na základě uživatelských příkazů.

Tyto nové výtvory se nazývají genmoji (ze slov „generovat“ a „emoji“), a jsou poháněny technologií Apple Intelligence, což jsou nové funkce umělé inteligence, které se v iPhonu, iPadu a Macu objeví v tomto roce. Podobně jako při vytváření obrázků pomocí služeb jako Midjourney nebo Dall-E budou moci uživatelé vytvářet vlastní emoji zadáním konkrétních pokynů. Jakmile je vytvoří, budou je moci sdílet s ostatními jako samolepky, reakce v Tapbacku nebo je jednoduše vložit do zpráv.

Přestože se očekává, že funkce bude oficiálně dostupná až na podzim, nezdá se, že by existovala nějaká zásadní omezení toho, co si můžete vymyslet. V upoutávce na konferenci WWDC Apple ukázal příklady jako smajlík s okurkami přes oči či T-rex jedoucí na skateboardu. Nějaká omezení ale pravděpodobně budou existovat.

Určitě bude zajímavé sledovat, zda si genmoji uživatelé oblíbí, jelikož hlavním smyslem emoji vždy byla možnost předat zprávu pomocí omezeného počtu ikon a zároveň vyjádřit svůj názor. Ale vzhledem k tomu, že umělá inteligence je nyní tak populární, bylo použití AI společností Apple v tomto ohledu pravděpodobně nevyhnutelné.

Zdroj: engadget.com