Foto: Unsplash

Apple umožnil webovou distribuci aplikací pro iOS v EU

Několik dní poté, co společnost Apple začala uživatelům systému iOS v EU umožňovat používání obchodů s aplikacemi třetích stran, oznámila další změny týkající se způsobu, jakým mohou vývojáři distribuovat své aplikace. Nejvýznamnější je, že ti, kteří splní určitá kritéria, budou moci nechat uživatele stahovat aplikace přímo ze svých webových stránek.

Možnost webové distribuce, která se otevře již letos na jaře, umožní vývojářům zcela obejít ekosystém aplikací pro jejich vlastní aplikace. Aby na ni měli nárok, budou se muset přihlásit k novým pravidlům App Store, podle nichž je čeká platit poplatek za každou uživatelskou instalaci po překročení určitých limitů, navíc budou muset být členy programu Apple Developer Program, a to aktivně alespoň dva roky. Podle dokumentu také bude muset jejich aplikace v předchozím kalendářním roce překročit více než jeden milion prvních ročních instalací v systému iOS v EU.

Jde tedy o poměrně mnoho přísných kritérií. Nicméně tímto způsobem chce Apple minimalizovat riziko, že si uživatelé budou instalovat pochybné aplikace, například takové, které obsahují malware nebo podporují pirátství. Ovšem stejně tak může jít o snahu společnosti udržet si kontrolu nad stahováním aplikací z webu.

V neposlední řadě získají vývojáři větší flexibilitu, pokud jde o způsob, jakým mohou uživatele přesměrovat na externí webovou stránku k dokončení transakce za digitální zboží a služby. Společnost Apple poskytovala povinné šablony pro propagační akce, slevy a nabídky v aplikacích, ty jsou ale nově volitelné.

Zdroj: engadget.com