Foto: se svolením Apple

Apple uspořádá svoji první letošní hardwarovou akci již 8. března

Společnost Apple rozeslala pozvánky na svou první akci v letošním roce. Ta se uskuteční již 8. března v 19 hodin našeho času. Pozvánka sama o sobě již tradičně nabízí náznaky toho, co můžeme očekávat. Tentokrát obsahuje slovní spojení „Peek Performance“, zdá se tedy, že půjde hlavně o výkon.

Očekáváme, že dojde k představení nové generace iPhonu SE a iPadu Air a také nových počítačů Mac. Podle zprávy agentury Bloomberg se v rámci přechodu na křemíkový Apple možná objeví i čip M2.

Vzhledem k tomu, že poslední iPhone SE byl uveden na trh v roce 2020, je pravděpodobné, že aktualizovaného modelu bychom se měli dočkat již velmi brzy (březnová akce se k tomu přímo nabízí). iPhone SE 3 za méně než 400 dolarů by si měl zachovat starší design a přijít s novějším hardwarem. Jako jediný jablečný telefon by měl nabídnout pouze jeden zadní fotoaparát a celkově bude působit jako návrat k telefonům z doby před pěti lety (vzhledem by se mohl podobat konkrétně iPhonu XR z roku 2018). Pouze však na první pohled – letošní model se totiž možná pochlubí Face ID a podporou 5G.

Apple v říjnu představil aktualizované MacBooky Pro, které poháněly tehdy nové čipy M1 Pro a M1 Max. Zdá se ale pravděpodobné, že společnost velmi brzy představí nové M2 čipy. Tím spíše, že v databázi Euroasijské hospodářské komise (EEC) se objevily přihlášky na několik Maců.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.