Foto: Unsplash

Apple už údajně nebude opravovat kradené nebo pohřešované iPhony

Zajímavou snahu nyní projevila společnost Apple – podle serveru MacRumors totiž její technici odmítnou opravovat iPhony, které byly nahlášeny jako odcizené nebo ztracené. Jablečná společnost údajně rozeslala obchodům Apple Store a autorizovaným poskytovatelům služeb doporučení, aby nepřijímali zařízení k opravě, pokud v rámci interních systémů MobileGenius nebo GSX zjistí, že byl daný telefon označen jako ztracený. To také pravděpodobně znamená, že technici budou muset kontrolovat IMEI zařízení v registru zařízení GSMA, když jej zákazník přinese na opravu.

Registr GSMA je globální databáze, kde mohou majitelé registrovat IMEI svých zařízení a označit jejich stav (tedy například zda byly ztraceny, odcizeny nebo získány podvodem). Tento krok rozšiřuje stávající politiku společnosti Apple, která již odmítá opravy zařízení, jejichž majitelé nemohou deaktivovat funkci Find My iPhone.

Jde o krok, který by měl odradit více uživatelů od nákupu použitých iPhonů mimo oficiální a autorizované prodejce, jelikož takto lze často nevědomky zakoupit kradený přístroj. Nicméně titíž uživatelé se stejně tak mohou obrátit na opravnu třetí strany, která původ telefonu zjišťovat nebude. Otázkou proto zůstává, nakolik bude toto opatření Applu plnit svůj účel.

Pravdou ale zůstává, že jablečné telefony jsou stále dražší, což je také jeden z hlavních důvodů, proč se tak masivně rozšířil trh s použitými přístroji. Podle nedávné zprávy však Apple pracuje na předplatitelské službě pro iPhony (ale i další hardware), která by zpřístupnila pravidelné aktualizace s měsíčními poplatky, čímž by měly odpadnout velké počáteční náklady.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.