Foto: Unsplash

Apple uživatelům konečně umožňuje hodnotit vlastní aplikace v App Store

Řada uživatelů se při výběru nové aplikace do velké míry orientuje podle recenzí ostatních uživatelů. K aplikacím společnosti Apple v App Storu však dosud nebylo možné (na rozdíl od aplikací třetích stran) hodnocení přidávat.

Nyní však dochází ke změně a Apple v tichosti povolil přidávání recenzí v App Store i pro svůj vlastní software. Nicméně uživatelé novinku již zaregistrovali a komentáře začaly přibývat. Prozatím je sice jejich objem v porovnání s ostatními „nejablečnými“ aplikacemi nízký, každopádně je vidět, že uživatelé novou možnost ocenili.

Nepřekvapí přitom, že většina hodnocení, která se u aplikací od Applu objevuje, se pohybuje průměrně okolo hodnocení 3 (z pětistupňové škály). V době psaní tohoto článku průměrné skóre měla například aplikace Hudba (3,5 hvězdičky), zatímco hůře dopadly Mapy (2,2 hvězdičky) a lépe naopak aplikace iMovie (4 hvězdičky) či aplikace Shortcuts a Find My iPhone (shodně 4,3 hvězdičky).

Avšak podobně jako u softwaru třetích stran i v případě jablečných aplikací využívají někteří uživatelé recenze namísto hodnocení k tomu, aby zkritizovali technické problémy, které je v rámci daného softwaru trápí.

Nicméně Apple tímto svým krokem rozhodně nešlápl vedle, naopak. Vlastní aplikace tak posunul na stejnou úroveň jako software ostatních vývojářů, což je nejen férovější, ale i užitečnější. Společnost totiž bude moci snáze reagovat na kritiku uživatelů. A stejně tak přidávání recenzí můžeme považovat za další vstřícný krok, který zvýší reputaci App Store u veřejnosti.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.