Apple uznává vadnou konstrukci klávesnic MacBooků, zákazníkům nabízí bezplatný servis

Společnost Apple oficiálně uznala, že její klávesnice využívající „motýlkový mechanismus“ v noteboocích MacBook a MacBook Pro mohou mít technické potíže. Jejich konstrukce je sice prostorově úsporná a za normálních okolností funguje bez problémů, avšak stačí nepatrná nečistota, které se bohužel při běžném používání nelze vyhnout a klávesa přestala fungovat.

O problémech těchto klávesnic se mezi uživateli hovořilo už delší dobu, podle zprávy serveru AppleInsider je u klávesnice MacBook Pro 2016 dvakrát vyšší pravděpodobnost selhání, než v případě starších modelů. Zároveň také bylo kvůli těmto klávesnicím podáno na společnost Apple několik žalob.

Vedení Apple se proto rozhodlo, že vytvoří nový program rozšířené záruky, který bude problémy řešit. Ten se vztahuje na jednu nebo více nefunkčních kláves, stejně jako na problémy s celou klávesnicí. Zahrnuje v sobě všechny počítače, které byly v maloobchodě zakoupeny čtyři roky zpět a mladší. (To by znamenalo všechny MacBooky a MacBooky Pro, které využívají motýlkový mechanismus kláves.)

Podle popisu zahrnuje program tyto problémy: Zasekávání kláves, po němž se písmenka opakují, nefunkčnost kláves, pomalou odezvu anebo nedostatečnou reakci kláves.

Apple se pokusil mechanismus několikrát zdokonalit, přidal například dodatečné vyztužení, avšak ani tak se nepodařilo problémům zabránit. Podle reakcí majitelů MacBooků vzrostl počet problémů za posledních několik měsíců. Nefungují klávesy i celé klávesnice, jakýkoliv kontakt s prachem je pro počítač fatální a jemnou klávesnici téměř není možné vyčistit.

Zdroj: forbes.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.