Zdroj: Unsplash.com

Apple varuje – motorky mohou poškozovat kamerové systémy

Mobilní telefony připevněné k řídítkám kol nebo motorek jsou běžným jevem. Uživatelé si pomocí nich natáčí videa z jízdy nebo je využívají k navigaci během cestování (druhý způsob je mnohem častější). Apple varuje, že u silných motorek může mít pevné uchycení k řídítkům negativní vliv na systémy telefonů iPhone.

Apple zveřejnil dokument uživatelské podpory, který varuje před tím, že stabilizace a systém automatického ostření mohou být poškozeny vystavením intenzivním a dlouhotrvajícím vibracím, které generují silné motorky.

Objektivy fotoaparátu iPhone s optickou stabilizací obrazu (OIS) nebo automatickým zaostřováním s uzavřenou smyčkou (AF) jsou náchylné k tomuto poškození kvůli použití gyroskopů a/nebo magnetických senzorů, které pomáhají kompenzovat pohyb a vibrace při fotografování nebo točení videa.

Apple tedy vyzývá uživatele, aby své telefony nepřipevňovali ke konstrukci motocyklů, a tím zamezili přímému přenosu vibrací. Majitelé slabších strojů, jako jsou městské skútry nebo mopedy, by si měli pořídit speciální držáky, které tlumí vibrace.

Zatím nebylo zjištěno, jestli Apple svůj dokument připravil na základě zvýšeného množství stížností na chyby. V průběhu let se na fórech majitelů telefonů iPhone objevila řada stížností na podobné problémy, někdy dokonce i při upevnění a delší jízdě na horských kolech. Potenciální problém se týká všech modelů od iPhonu 7 výše, a stejně tak modelů iPhone6 Plus a iPhone 6s Plus.

Zdroj: macrumors.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.