Foto: se svolením Apple

Apple Vision Pro bude uveden na trh pravděpodobně již v únoru 2024

Když společnost Apple představila náhlavní soupravu pro smíšenou realitu Vision Pro, neměla jasný plán vydání a pouze uvedla, že zařízení bude k dispozici někdy na začátku příštího roku. Podle nové zprávy Marka Gurmana z agentury Bloomberg neurčité „začátkem příštího roku“ znamená již v únoru. Společnost Apple údajně v posledních několika týdnech zvýšila výrobní kapacity náhlavní soupravy ve své čínské továrně s cílem připravit zařízení pro spotřebitele do konce ledna. Plán je takový, že Vision Pro bude k dispozici měsíc poté.

Kromě navýšení výroby Apple údajně rozeslal vývojářům e-mail, v němž je upozornil, aby své aplikace pro náhlavní soupravu otestovali pomocí nejnovějších nástrojů a zaslali svůj software společnosti k vyjádření. Podle Gurmana je to další známka blížícího se vydání zařízení. Gurman ve své zprávě také podrobně popsal kroky, které společnost Apple podniká k uvedení nové kategorie produktů. Naposledy společnost představila zcela nový produkt v roce 2015, kdy začala prodávat hodinky Apple Watch.

Vzhledem k tomu, že náhlavní souprava má více možných konfigurací a mohla by být přizpůsobena potřebám každého zákazníka, Apple pravděpodobně v lednu vyškolí zaměstnance maloobchodních prodejen, kteří se budou učit, jak připevnit čelenku, světelné těsnění zařízení a jak do zařízení přidat čočky na předpis. Až se Vision Pro začne prodávat, zákazníci za něj zaplatí neuvěřitelných 3 499 dolarů, ale Gurman již dříve uvedl, že Apple pracuje na cenově dostupnější (a méně výkonné) verzi, která bude stát 1 500 až 2 500 dolarů.

Únorový termín je platný pro USA, Evropské trhy by ale měly následovat nedlouho poté.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.