Foto: Unsplash

Apple Vision Pro je nyní kompatibilní i s ovladači třetích stran

Apple Vision Pro je špičkový kus hardwaru, který je díky kombinaci sledování očí a gest rukou fantastický pro navigaci v menu a podobně. Na hraní her už ale tak skvělý není. Dosud totiž neexistovalo mnoho způsobů, jak připojit ovladač třetí strany pro hraní her na iPadu nebo v cloudu. To se však nyní mění, protože výrobce příslušenství 8BitDo právě oznámil kompatibilitu s Vision Pro pro řadu svých ovladačů.

Toto příslušenství je oficiálně podporováno společností Apple, takže by mělo bez problémů fungovat pro připojení pomocí Bluetooth. Jde celkem o osm zařízení, která schválení od Applu dostala. Jedním z těchto gadgetů je například Ultimate Bluetooth Controller, který mezi uživateli patří mezi špičku.

Mezi další kompatibilní zařízení patří různé iterace ovladače SN30 Pro, Lite 2 a N30 Pro 2 inspirovaný NESem. Integrace se ale netýká jen herních ovladačů, společnost 8BitDo oznámila také kompatibilitu AVP pro svou mechanickou klávesnici Retro. Nicméně Vision Pro funguje s většinou klávesnic Bluetooth i po vybalení z krabice.

Společnost 8BitDo loni oznámila oficiální podporu ovladačů pro zařízení Apple, která se však týkala především chytrých telefonů, tabletů a počítačů Mac. K integraci došlo díky novému firmwaru ovladače a nedávným aktualizacím systémů iOS 16.3, iPadOS 16.3, tvOS 16.3 a macOS 13.2 společnosti Apple. Vypadá to, že veškeré příslušenství, které funguje s iPhony a iPady, funguje také s Vision Pro.

Zdroj: engadget.com