Apple vydal aktualizaci systému MacOS, která zabrání zneužití webové kamery

Produkty společnosti Apple jsou známé svým důrazem na bezpečnost dat a soukromí svých uživatelů. I v dokonalém světu Apple se však tu a tam vyskytne chyba. O jedné z nich informoval z kraje týdne bezpečností expert Johnatan Leitschuh a týkala se možné vzdálené aktivace webové kamery počítačů Mac. K problému mohlo dojít díky webovému serveru spuštěném na pozadí populární komunikační aplikace Zoom, která umožňovala konferenční hovory.

Po zveřejnění této zprávy vydala společnost Apple aktualizaci, která aplikaci webového serveru ze systému odstranila. To by mělo zabránit možným průnikům do systému na všech počítačích, bez ohledu na další bezpečnostní řešení ze strany vývojářů aplikace Zoom. Podle vyjádření Applu by tento krok neměl ovlivnit funkčnost aplikace Zoom na v jeho operačním systému.

Apple se mimo jiné obával toto, že ačkoliv by vývojáři aplikace Zoom vytvořili funkční záplatu,, někteří uživatelé by o problému aplikace Zoom nemuseli vědět a zároveň by aplikaci nemuseli otevřít několik týdnů. Tím pádem by se jim nenainstalovala ani záplata z dílny Zoomu a jejich počítač by byl potencionálně ohrožen.

Během týdne se navíc ukázalo, že podobný server využívají i další aplikace Blue Jeans. Ačkoliv ta byla bezpečnější, mohlo i u ní dojít k potencionálnímu zneužití. Krok společnosti Apple se týkal i jí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.