Foto: Unsplash

Apple vyžaduje, aby zaměstnanci od září pracovali tři dny v týdnu z kanceláře

Společnost Apple má nyní pevné datum zahájení hybridního pracovního režimu. Podle agentur Bloomberg a The Verge začne technologický gigant od 5. září vyžadovat, aby se zaměstnanci, kteří pracují v jeho kancelářích v Santa Clara Valley, třikrát týdně hlásili v kanceláři. Očekává se, že budou docházet každé úterý a čtvrtek, přičemž třetí den si určí jednotliví vedoucí týmů.

Společnost se hybridní uspořádání pracovního týdne již několikrát pokusila prosadit, ale kvůli rostoucímu počtu případů COVID-19 a dalším faktorům musela své plány neustále odsouvat. Začátkem letošního roku se společnost Apple pokusila začít prosazovat hybridní pracovní režim, zaměstnanci však tuto politiku kritizovali za to, že je “vedena strachem” – “a obavou o budoucnost práce a strachem ze ztráty kontroly nad zaměstnanci”. Apple kvůli této politice údajně dokonce přišel o Iana Goodfellowa, ředitele oddělení strojového učení. Nakonec společnost ustoupila a svůj postoj zmírnila a spustila pilotní projekt, v jehož rámci někteří zaměstnanci museli pracovat v kanceláři alespoň dva dny v týdnu.

Nyní to vypadá, že Applu nic nebrání v tom vyžadovat, aby zaměstnanci pracovali z kanceláří. “Pátým zářím skutečně začíná náš pilotní projekt hybridní práce v Santa Clary Valley,” napsal Federighi ve své zprávě. Jak však zmínil, stále se jedná o pilotní projekt a společnost očekává, že se z jeho zavádění poučí v následujících měsících, kdy se bude připravovat na návrat zaměstnanců do kanceláří v jiných lokalitách.

Zdroj: www.engadget.com