Zdroj: Unsplash.com

Apple vyzývá k aktualizaci systému iPhone, iPad, Mac a Apple Watch

Titulek mluví za vše. Společnost Apple vydala rychlou aktualizaci svého systému, která opraví nebezpečnou chybu zabezpečení. Jedná se o problematické místo, které umožňovalo přístup spyware společnosti NSO Group Pegasus. Tento program byl vyvíjen izraelskou společností jako nástroj boje proti terorismu, avšak objevily se i případy jeho zneužití diktátorskými režimy.

Skrytá chyba se nacházela v kódu aplikace iMessage a mohla postihnout zařízení napříč ekosystémem Apple. Určitou výhodou je, že nástroj Pegasus je velmi sofistikovaný a i když došlo k jeho zneužití, má k němu reálně přístup jen velmi málo lidí. Proto existuje jen malá pravděpodobnost, že konkrétní člověk by byl postižen (pokud není politik, aktivista nebo jiná veřejně známá osobnost). Přesto není důvod nechávat v systému takto zásadní netěsnost.

Abyste zajistili, že vaše zařízení obdrží aktualizaci, zkontrolujte, zda používáte iOS 14.8, iPad OS 14.8, watchOS 7.6.2, macOS Big Sur 11.6 a aktualizaci zabezpečení 2021-005 pro macOS Catalina. Podle společnosti Apple mezi kompatibilní zařízení iOS a iPad OS patří: „iPhone 6s a novější, iPad Pro (všechny modely), iPad Air 2 a novější, iPad 5. generace a novější, iPad mini 4 a novější a iPod touch (7. generace).“

Chybu v systému odhalili výzkumníci společnosti Citizen Lab University of Toronto. Ti o ní nejdřív informovali Apple, nechali dostatek času na opravení chyby a následně zveřejnili podrobný popis chyby v zabezpečení.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.