Apple Watch 4 – srdeční záležitost

První novinkou, kterou Apple během své show představil byla nová aktualizovaná verze chytrých hodinek Apple Watch nesoucí podtitul Series 4. Design chytrých hodinek se oproti předchozí verzi znatelně proměnil. Ačkoliv ciferníku hodinek zůstal u tradičního obdélníkového tvaru, jeho velikost znatelně narostla, podle údajů Applu o 38 procent.

Většího displeje využili vývojáři hodinek při tvorbě nového rozhraní ciferníku. To má ve svých základních podobách v rozích 4 volné pozice, na kterých je možné nechat si zobrazovat některé aktuální informace jako je počet ušlích kroků, nadmořská výška, stopky a další.

Změny se dočkal také snímač srdečního tepu. Ten je tentokrát dokonce dvojitý. První, který měří průběžnou srdeční činnost je umístěn vespodu hodinek a díky jeho údajům dokáží hodinky upozorňovat na nesrovnalosti v srdeční činnosti a s tím spjaté zdravotní problémy. Druhý snímač je potom umístěn v ovládacím kroužku hodinek. Ten je schopný po přiložení prstu změřit EKG, tedy přesný průběh srdeční činnosti. Inovace se dočkal i ovládací kroužek, který má nově haptickou odezvu a působí jako mechanická součást hodinek.  V případě srdečních potíží jsou hodinky schopné samy zavolat pomoc a odeslat svou přesnou polohu.

Se zdravím souvisí i další zásadní inovace hodinek a tou je detektor pádů. Podobně jako některé aplikace pro mobilní telefony dokáží díky gyroskopu, akcelerometru a dalším snímačům zjistit autonehodu, dokáží nové chytré hodinky od Applu zjistit, že jejich majitel upadl. Jejich měření je natolik přesné, že dokáží detekovat celkem tři druhy pádů. Po detekovaném pádu hodinky vyžadují po svém majiteli interakci a nabízí zavolání pomoci. Pokud se interakce do jedné minuty nepřijde, zavolají na vybrané číslo automaticky. Zvláště starším lidem může tato funkci pomoci.

Kdy se hodinky Apple Watch Series 4  začnou prodávat u nás zatím není jasné protože Česká republika v první vlně chybí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.