Zdroj: unsplash.com

Apple Watch se možná dočkají zpoždění, ve výrobě se objevily problémy

Renomované servery Nikkei a Bloomberg přinesly zprávu o tom, že očekávaná nová generace hodinek Apple Watch může mít problémy. Údajné výrobní nesnáze by mohly vést až k tomu, že budou hodinky představeny později, než se původně plánovalo. Vše údajně způsobuje složitější design hodinek, který zahrnuje rozměrnější display a menší tloušťku.

Podle zdrojů serveru Nikkei začala výroba hodinek v malém měřítku, avšak při zvyšování objemu výroby se objevily problémy, které zdroj označil jako kritické vzhledem k dostatečnému produkčnímu výkonu. Výroba proto byla dočasně zastavena a Apple se svými dodavateli pracuje na nápravě situace.

Nové Apple Watch ponesou označení Apple Watch Series 7, mezi změny bude patřit zvětšení displeje hodinek, rychlejší procesor a plošší displej. Mark Gurman z redakce serveru Bloomberg uvádí, že hodinky nepřinesou žádné zásadní vylepšení v oblasti zdravotních funkcí. Nikkei oproti tomu uvádí, že v nabídce hodinek nebude chybět měření krevního tlaku.

Očekává se, že Apple nové hodinky představí v rámci programu své zářijové akce společně s novou generací telefonů iPhone. Pokud by skutečně mělo dojít ke zpoždění jejich výroby, nabízí se tři scénáře. Podle prvního Apple s představením hodinek počká, až bude mít dostatečné zásoby a připraví jim samostatnou prezentaci. Druhý pracuje s tím, že Apple hodinky představí, ale jejich uvedení na trh posune na pozdější termín. Další možností je, že Apple hodinky představí i uvede na trh, avšak podobně jako u herních konzolí nebude hodinek dostatek a stane se z nich velmi vzácné zboží.

Zdroje: bloomberg.com, nikkei.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.