Foto: Unsplash

Apple Watch Series 8 pravděpodobně budou umět poznat, jestli máte horečku

Chytré hodinky jsou šikovným zařízením, které dokáže svého majitele informovat i o jeho zdravotním stavu. Zajímavou zdravotní funkci by měly získat chystané hodinky od Applu Watch Series 8 – konkrétně by měly pomocí snímače tělesné teploty umět určit, zda jejich majitel nemá horečku. Tuto informaci přinesl Mark Gurman z agentury Bloomberg.

Hodinky Watch Series 8 však nebudou poskytovat přesné údaje (tedy přesnou tělesnou teplotu), nicméně v případě zjištění horečky, by měly odeslat upozornění, které jejich majitele vyzve k návštěvě lékaře nebo k použití běžného teploměru.

Není to poprvé, co Gurman informoval o možnosti, že osmá řada hodinek Series nabídne také čidlo tělesné teploty. O tom, že Apple na této funkci pracuje, se zmínil již v červnu 2021 a v té době také uvedl, že pravděpodobně dorazí s nejnovější řadou nositelného zařízení v roce 2022. V lednu letošního roku od této prognózy ustoupil, ale o několik měsíců později uvedl, že Series 8 bude obsahovat snímač tělesné teploty, pokud tato funkce projde interním testováním společnosti. Zdá se přitom, že tento požadavek byl splněn, jelikož Gurman věří, že nyní je tato funkce již připravena pro standardní Watch Series 8 a speciální edici, kterou Apple vytváří pro extrémní sportovce.

Gurman také prozradil, že dále se u Watch Series 8 pravděpodobně dočkáme jen menších změn a novinek. Naznačil, že nejnovější nositelné zařízení bude mít stejný výpočetní výkon jako Series 7 a Series 6. Zmínil se ale také o tom, že vyšší modely Series 8 by se mohly pochlubit aktualizovaným displejem.

Dalším zařízením, které údajně také nepřinese mnoho změn, budou sluchátka AirPods Pro druhé generace. Gurman prozradil, že prozatím nejspíš nebudou disponovat funkcemi monitorování srdečního tepu nebo tělesné teploty, jak naznačovaly některé dřívější zprávy.

Zdroj: engadget.co