Foto: se svolením Apple

Apple Watch Ultra přicházejí s aplikací Oceanic+ určenou pro rekreační potápění

Podle Applu měly být hodinky Watch Ultra pro potápěče užitečnější, jakmile se objeví klíčová aplikace – ten okamžik konečně nastal. Společnosti Hush Outdoors a Apple vydaly aplikaci Oceanic+, která majitelům Apple Watch Ultra poskytuje software pro rekreační potápění. Software sleduje základní údaje jako hloubku, dobu bez dekomprese a teplotu vody. Aplikace je navržena tak, aby ji bylo možné používat bez dotykového displeje. Haptická odezva hodinek je pak dostatečně silná, aby byla cítit i přes neopren.

Můžete si naplánovat své ponory s ohledem na příliv, odliv a mořské proudy. Přehled na hodinkách po ponoru zobrazí údaje, které zahrnují místa vstupu a výstupu z vody. Na iPhonu najdete pak další informace – jako grafy hloubky a rychlost stoupání teploty.

Základní funkce aplikace Oceanic+, tedy záznamy o hloubce a času ponoru, jsou zdarma. Za sledování dekomprese, plánování místa ponoru a další pokročilejší funkce si budete muset připlatit 10 dolarů měsíčně (přibližně 235 českých korun) nebo 80 dolarů ročně (necelých 1 900 korun). Rodinný tarif za 129 dolarů ročně (cca 3 000 korun) umožňuje přístup pěti osobám. Aplikace vyžaduje alespoň Watch OS 9.1 a také iPhone 8 nebo novější s iOS 16.1.

Aplikace Oceanic+ ale není určena pro profesionální potápěče, uvádí Apple. Nebude například sledovat zbývající vzduch v potápěčské láhvi jako umějí jiné softwary – Apple Watch Ultra nepodporují vysílače, které se k láhvi připojují. Oceanic+ je pak určena výhradně k ponorům do maximální hloubky 40 metrů. Hodinky oficiálně přežijí hloubku 100 metrů.

I tak může být uvedení na trh důležité. Plní se tím slib, který Apple dal na začátku září, a hodinky Watch Ultra se opravdu stávají podstatně užitečnějšími, tedy pokud jste nadšenci do potápění.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.