Zdroj: about.fb.com

Apple zablokoval aplikaci Facebooku, vadí mu upozorňování na poplatky

Apple se dostal do sporu s další velkou společností, provozovatelem největší sociální sítě Facebook. Uživatelé iOS dokonce nemohli několik hodin stáhnout z App Store jejího klienta. Důvod tohoto zablokování byl: „Sdělování irelevantních informací“.

Facebook totiž umožňuje ve své aplikaci některé nákupy (například nákup lístků na kulturní akce) a u této možnosti se objevilo upozornění Apple o tom, že tuto službu daní 33 procenty a o možnosti dozvědět se víc. Na stejném místě na platformě Android je přitom upozornění, že Facebook si z této transakce nebere žádný poplatek.

Podle Facebooku je jeho postup odpovědí na odmítavou reakci Applu na žádost, aby se u kulturních akcí vzdal svých třetinových poplatků, a všechny peníze tak mohly jít na akci samotnou. Placené události, které nesou rysy podobné distribučnímu systému vstupenek, spustil Facebook v polovině srpna a od začátku je tam výše zmíněná formulka o 33 procentech, které si bere Apple. Jedná se o službu určenou malým pořadatelům a Facebook proto připomíná, že by je měl maximálně podpořit. Zdá se, že se společností Google se na tomto postupu Facebook dokázal dohodnout.

Není to poprvé, co se Apple na aplikace informující o platebních podmínkách a systémech zaměřil. Aplikace jako je Netflix, Kindle nebo Spotify musely odstranit informace o tom, že je možné platit jejich služby jinde než přímo na obchodu App Store.

Apple v současnosti bojuje o přízeň veřejnosti v souvislosti s rozsáhlým sporem se společností Epic. Tento postup proti Facebooku mu ale v očích veřejnosti příliš nepomůže.

Zdroj: reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.