Foto: Pixabay

Apple zřejmě brzy vstoupí do oblasti umělé inteligence s vlastními projekty

Zdá se, že ani společnost Apple nechce zůstat pozadu, co se týče umělé inteligence, která v současné době proniká do všech oborů. Během hovoru k výsledkům hospodaření generální ředitel Applu Tim Cook řekl, že si myslí, že se Applu naskýtá obrovská příležitost s generativní umělou inteligencí a umělou inteligencí, a naznačil, že cupertinský technologický gigant bude mít ještě letos co ukázat.

V rámci tohoto hovoru se nedostal ke konkrétním informacím, ale k oznámení pravděpodobně dojde na červnové konferenci WWDC, kdy Apple obvykle představuje své nejnovější produkty.

Mark Gurman z agentury Bloomberg předpovídá, že nadcházející iOS 18 je v rámci společnosti vnímán jako jedna z největších aktualizací iOS (ne-li největší) v historii společnosti. Možná právě oznámení související s umělou inteligencí je důvodem, proč je software tak velký. Gurman také uvedl, že Apple testoval nástroje AI, které chtěl integrovat do svých zařízení, jako je bot ve stylu ChatGPT interně označovaný jako Apple GPT, a dále přepracovaná Siri, která využívá generativní AI.

Cook se jako vždy vyjadřoval velmi neurčitě k tomu, co můžeme očekávat. Komentoval to slovy: „Když se podíváme dopředu, budeme i nadále investovat do těchto a dalších technologií, které budou utvářet budoucnost. (…) To zahrnuje i umělou inteligenci, které nadále věnujeme obrovské množství času a úsilí, a těšíme se, že se ještě letos podělíme o podrobnosti naší práce v této oblasti.“

Podle CNBC společnost Apple také naznačila, že hodlá konkurovat společnostem Microsoft, Google, Amazon, OpenAI a dalším velkým firmám, které v současné době zaujímají vedoucí postavení v oblasti umělé inteligence.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.