Foto: Unsplash

Apple zřejmě chystá rozsáhlé změny svých hudebních služeb

Od začátku měsíce května se mezi uživateli služeb Apple šíří zpráva o tom, že se brzy dočkají změny v oblasti hudebních služeb. Postupně vycházelo najevo, že v dohledné době plánuje Apple přidat do svého předplatného možnost zvolit si přehrávání bezztrátového zvuku. Naznačuje to řetězec kódu, který je součástí nové verze aplikace Apple Music pro systém Android.

Nalezená data naznačují, že Apple bude nabízet tři nebo čtyři varianty kvality zvuku. Přesněji tedy high-efficency, high-quality, lossless, and high-res lossless. Na 10 GB úložiště bude možné uložit 3 000 skladeb ve vysoké kvalitě, 1 000 skladeb bez ztráty a 200 skladeb ve vysokém rozlišení bez ztráty. Apple by novou funkci mohl oznámit 7. června, kdy bude zahájena virtuální konference vývojářů WWDC.

Skladba o délce trvání dvou minut bude mít ve vysoce efektivním režimu velikost 1,5 MB, ve vysoké kvalitě 6 MB, v základní bezztrátové 36 MB, a v té nejvyšší potom dokonce 145 MB. Je vidět, že rozdíly jsou obrovské. Apple tvrdí, že jeho nová služba navždy změní pohled na hudbu a její kvalitu.

Zatím nemáme informace o cenách předplatného. Je také pravděpodobné, že minimálně od začátku nebudou v nejvyšších kategoriích dostupné všechny skladby v nabídce služby Apple Music.

Zdroj: phonearena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.