Foto: se svolením Apple

Applu hrozí zákaz prodeje hodinek Apple Watch kvůli porušení patentového práva

Společnost Apple se snaží provést softwarové aktualizace algoritmů hodinek Apple Watch, které měří hladinu kyslíku v krvi, aby se vyhnula hrozícímu zákazu těchto chytrých hodinek v USA kvůli patentovému sporu. Změna způsobu, jakým hodinky měří saturaci kyslíkem, by podle Applu mohla pomoci udržet hodinky na pultech obchodů během sváteční nákupní sezóny.

Snímač kyslíku v krvi, který byl poprvé představen s hodinkami Apple Watch 6 v roce 2020, je jádrem patentového sporu mezi společností Apple a další kalifornskou společností Masimo, která Apple zažalovala v roce 2021. Společnost Masimo tvrdí, že senzor společnosti Apple porušuje dva patenty týkající se monitorování kyslíku v krvi, které vlastní. V říjnu Komise pro mezinárodní obchod (ITC) uvedla, že Apple skutečně porušil patenty společnosti Masimo.

Případ byl poté postoupen Bílému domu k 60dennímu prezidentskému přezkumu, který skončí příští týden. Pokud prezident Biden rozhodnutí ITC nevetuje, bude společnosti Apple zakázáno prodávat hodinky Apple Watch 9 a Apple Watch Ultra 2, které disponují snímačem kyslíku v krvi. Apple se nechal slyšet, že pokud k vetu nedojde, přestane oba modely hodinek Apple Watch prodávat na svých webových stránkách 21. prosince a v maloobchodních prodejnách na území USA 24. prosince.

Ačkoli společnost Masimo je otevřená dohodě s jablečnou společností, Apple to podle všeho nemá v plánu a pracuje na změnách softwaru hodinek. Nicméně Masimo se nechalo slyšet, že si nemyslí, že by měla aktualizace softwaru pomoci, jelikož její patenty se netýkají softwaru ale hardwaru. Přepracování hardwaru hodinek Apple Watch by ale bylo pro společnost Apple mnohem náročnější než úprava softwaru a mohlo by trvat až tři měsíce.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.