AR animace ukazuje děsivou sílu hurikánu Florence

Na východní pobřeží USA se řítí katastrofa v podobě extrémně silného hurikánu Florence. Televizní kanál Weather Channel, jehož náplní je předpověď počasí a meteorologické statistiky si připravil úchvatnou a zároveň velmi děsivou animaci, která ukazuje, jak by mohla stoupat voda v nejhůře postižených oblastech.

Animace má sloužit především jako varování pro obyvatele příbřežních oblastí, které živel zasáhne s největší intenzitou. Mezi místními lidmi se jistě najde řada jedinců, kteří nebudou ochotní při evakuacích opustit své domy a ohrozí tak životy své i záchranář, kteří by se je v případě ohrožení vydali zachránit.

Animace ukazuje možné varianty předpovědí. Odhady míry zatopení se v nich pohybují od šedesáti centimetrů až po téměř tři metry. Grafika je v ukázání nebezpečí daleko účinnější než grafy nebo čísla. Moderátor stojí během předpovědi na „suchém“ místě avšak kolem něj se zvedá vodní sloupec. On tak působí jako jakési měřítko a je vidět, jak voda stoupá vysoko nad jeho hlavu.

Technologii AR pro tyto účely vytvořila ve spolupráci se společností The Future Group a využívá Unreal Engine, populární platformu na vývoj videoher. Výhodou této technologie, která se používá i v řadě filmů, je její schopnost vykreslovat vizuální efekty v reálném čase. V minulosti posloužil tento kanálu tento způsob animace k tomu, aby ukázal nebezpečí spojené s tornádem.

Zdroj: Theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.