Zdroj: nreal.ai

AR brýle Nreal Light se začaly prodávat v Koreji, do konce roku by se mohly dostat i k nám

Poté, co se společnost Nreal u kalifornského soudu úspěšně obhájila, že neukradla obchodní tajemství společnosti Magic Leap na její AR brýle Magic Leap One, mohla své brýle pro smíšenou realitu konečně uvést na trh.

Ode dnešního dne si je mohou zájemci koupit v Koreji, a to samostatně nebo společně s telefony Samsung Galaxy Note 20 nebo LG Velvet. V rámci této akce nabízí společnost brýle Nreal Light za zvýhodněnou cenu zhruba 295 dolarů, samostatně jsou přitom k dostání za podstatně více (590 dolarů).

Nreal Light jsou brýle pro rozšířenou realitu, nedokáží však nahradit VR náhlavní soupravy. To je dáno jejich konstrukcí, výrazně více totiž připomínají klasické sluneční brýle (přestože přední část brýlí je masivnější). Tyto brýle jsou navíc propojeny s modulem, který obsahuje výkonný procesor Snapdragon 845 a baterii. Ten uživatelé mohou nosit v kapse, na krku nebo připevnit k opasku. Součástí je také kulatý dálkový ovladač, který slouží pro pokročilou práci s AR objekty a v případě potřeby jej lze od hlavní jednotky odpojit.

Celkově je celá sada překvapivě kompaktní a lehká.  Kvůli odlišné konstrukce ale na rozdíl od VR náhlavních souprav disponuje menším pozorovacím úhlem, a to pouze 52 stupňů (zatímco většina VR souprav nabízí 100 stupňů). Přesto i s brýlemi Nreal Light lze využít některých VR funkcí.

Společnost Nreal také tvrdí, že její brýle podporují všechny nativní aplikace pro Android. Uživatelům se tak s pomocí Nreal Light otevře jedinečný a snadný přístup k řadě aplikací i her.

Postupně by měly být brýle pro smíšenou realitu Nreal Light dostupné i mimo Koreu a do konce letošního roku by se měly objevit jak na americkém, tak na evropském trhu.

Zdroje: engadget.com, geektech.me

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.