Foto: se svolením Artifact

Artifact je nová aplikace od tvůrců Instagramu pro sdílení zpráv

Spoluzakladatelé Instagramu Kevin Systrom a Mike Krieger po několika letech přišli s novým projektem. Jedená se o aplikaci s názvem Artifact, jejíž název má ke třem základním pilířům: článkům, faktům a umělé inteligenci (anglicky articles, facts, artificial intelligence).

Jedná se o aplikaci, která – jednoduše řečeno – shromažďuje zprávy na základě doporučovacího algoritmu, jenž se podobá TikToku. Po prvním spuštění aplikace Artifact se zobrazí centrální kanál plný článků ze známých publikací, jako je například The New York Times. Po přečtení několika článků začne aplikace váš kanál personalizovat, a to primárně na základě doby, kterou čtením určitých témat strávíte (až druhořadé je tedy to, na co kliknete nebo jaký článek okomentujete).

Systrom zdůraznil, že v aplikaci bude možné najít články z mnoha plátků a od různých autorů. V budoucnu bude aplikace navíc obsahovat také sociální složku. Systrom a Krieger chtějí vytvořit kanál, který zvýrazní články od sledovaných uživatelů spolu s jejich komentáři k tomuto obsahu. Kromě toho bude možné soukromě diskutovat o příspěvcích prostřednictvím schránky s přímými zprávami.

V současné době Systrom a Krieger financují projekt z vlastních prostředků. Artifact podle nich představuje první pokus představit si, jak by mohla vypadat příští generace sociálních aplikací. Pokud si chcete novou aplikaci vyzkoušet, můžete se zapsat na čekací listinu pro beta verzi aplikace pro iOS a Android.

Zdroj: engadget.com