Foto: se svolením Intel

ASUS bude vyrábět a vyvíjet nové mini počítače Intel NUC

Společnost Intel oznámila, že ASUS se stal jejím partnerem v oblasti miniaturních počítačů Next Unit of Computer (NUC). Obě společnosti uzavřely nezávaznou dohodu, podle níž bude ASUS vyrábět, prodávat a podporovat produkty 10. až 13. generace řady Intel NUC. Mimo to bude společnost ASUS vyvíjet návrhy budoucích počítačů NUC.

Společnost Intel nedávno sdělila, že ukončuje přímé investice do svého podnikání v oblasti NUC a nebude již vyrábět produkty NUC první generace. Své důvody blíže nespecifikovala, ale spolupráce s partnery v této oblasti jí umožní využít finanční zdroje jinak, v jejím případě na výrobu čipů. Společnost Intel již dříve uvedla, že její zisk za první čtvrtletí překonal očekávání, ale její tržby přesto meziročně poklesly o 36 % ve srovnání s výsledky za stejné období roku 2022. Společnost rovněž uvedla, že v této ekonomické situaci chce zůstat opatrná.

Intel ve svém oznámení o partnerství uvedl, že odborné znalosti a zkušenosti společnosti ASUS, která zákazníkům dodává špičkové minipočítače, ji předurčují k tomu, aby pokračovala v inovaci a růstu produktů systémů NUC. Společnost ASUS vytvoří novou obchodní značku s názvem ASUS NUC BU. Výrobce však získá nevýhradní licenci na systémy Intel NUC, což umožní výrobci čipů v budoucnu spolupracovat s dalšími společnostmi.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.