Foto: se svolením Asus

ASUS představil 17,3palcový skládací tablet, který může fungovat také jako 12palcový notebook

Společnost Asus v rámci veletrhu CES 2022 představila celou řadu inovativních notebooků a tabletů. Jedním z nich byl také ZenBook 17 Fold – skládací tablet s nepřerušeným OLED displejem, který je evolučním vyústěním konceptu Project Precog se dvěma rozdělenými obrazovkami, který společnost představila v roce 2018.

ZenBook 17 Fold je vybaven Bluetooth klávesnicí s touchpadem. V případě, že je obrazovka částečně složená a klávesnice je umístěna na její spodní polovině, lze tento tablet používat jako 12,5palcový notebook s rozlišením Full HD. Pokud byste chtěli větší obrazovku, můžete klávesnici položit jednoduše na stůl a tablet postavit.

Zcela otevřený má tablet 17,3palcový displej s poměrem stran 4:3. Nabízí rozlišení QHD 2560 x 1920, kontrastní poměr 1 000 000:1, 100% barevný gamut DCI-P3, dobu odezvy 0,2 ms a obnovovací frekvenci 90 Hz. Dotyková obrazovka schválená společností Pantone splňuje standard VESA DisplayHDR 500 True Black a podporuje Dolby Vision.

Zařízení je vybaveno baterií s kapacitou 75 Wh (5 200 mAh), konektivitou WiFi 6E a Bluetooth 5.2, systémem čtyř reproduktorů Dolby Atmos a 1 TB úložištěm NVMe M.2 SSD. Uživatelé budou mít k dispozici také až 16 GB paměti LPDDR5 a nejnovější procesor značky Intel s integrovanou grafikou. Co se týče konektivity, tablet nabídne jediný port Thunderbolt 4 USB-C a 3,5mm kombinovaný audio konektor.

Nevýhodou je vyšší hmotnost – tablet i klávesnice váží dohromady přes čtyři kilogramy. Cena zatím nebyla zveřejněna, ZenBook 17 Fold by měl být uveden na trh v květnu. Jsme nicméně zvědaví, zda se společnosti Asus podařilo vychytat mouchy, jimiž takto velké skládací tablety zpravidla v minulosti trpěly.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.