Foto: Nightdive

Atari kupuje za 10 milionů dolarů studio Nightdive, zodpovědné za remake hry System Shock

Atari kupuje společnost Nightdive Studios, která je zodpovědná za chystaný remake System Shock a řadu dalších remaků starých her včetně Turoku, Shadow Man a PowerSlave. Hodnota transakce je 10 milionů dolarů (218 milionů Kč), z nichž polovina je splatná v akciích Atari. Akvizice by měla být dokončena do konce dubna. Kromě výše uvedených 10 milionů dolarů má Nightdive v příštích třech letech získat dalších 10 milionů dolarů na základě budoucích výsledků.

To, že se Nightdive chce stát částí většího herního studia, není překvapivé. Překvapivé ale je, že zvolili právě Atari. Nedávné podnikatelské záměry společnosti Atari totiž nevyvolaly u spotřebitelů příliš velké nadšení: její konzole Atari VCS nebyla moc úspěšná a přidružený NFT projekt se také příliš nevyvedl.

Přesto má akvizice Nightdive smysl přinejmenším pro společnost Atari, která se primárně zaměřuje na retro orientované herní tituly. Generální ředitel Atari Wade Rosen ve svém prohlášení uvedl, že prokázané odborné znalosti a úspěšné výsledky Nightdive v oblasti komercializace starších titulů jsou dobře sladěny se strategií Atari a dodal, že je přesvědčen, že jejich talent, technologie a portfolio produktů přispějí k budoucímu úspěchu Atari.

Šéfové Nightdive Stephen Kick a Larry Kuperman samozřejmě ve svém vlastním tiskovém prohlášení nadšení zopakovali, ale když oficiální twitterový účet Nightdive tuto zprávu zveřejnil, reakce vůbec nebyly pozitivní.

Zdroj: www.pcgamer.com