Foto: Flickr

Automobilka Lucid Motors drasticky snížila své výrobní cíle

Lucid Motors, startup vyrábějící elektromobily, opět změnil svůj roční výrobní cíl a snížil jej na očekávanou produkci 6 000 až 7 000 vozů. To je jen zlomek z 20 000 vozů, které Lucid původně slíbil dodat v roce 2022. Konkurent Tesly letos zatím letos vyrobil pouze 1 405 vozů, což mu dává pouhé čtyři měsíce na výrobu tisíce zbylých vozidel.

Na vině jsou podle společnosti potíže s dodavatelským řetězcem a nedostatek dílů a surovin. V telefonátu s investory generální ředitel kalifornské společnosti Peter Rawlinson uvedl, že společnost plánuje řadu strukturálních změn s cílem posílit výrobu. “Naše revidované výrobní pokyny odrážejí mimořádné problémy v dodavatelském řetězci a logistice, se kterými jsme se setkali,” řekl Rawlinson. “Identifikovali jsme hlavní problematická místa a přijímáme příslušná opatření – převádíme logistické operace do vlastních rukou, doplňujeme výkonný tým o klíčové zaměstnance a restrukturalizujeme organizaci logistiky a výroby .”

Kromě pokračujících výrobních problémů byla společnost letos v květnu nucena stáhnout všechny své vozy 2022 Air EV kvůli problémům s elektroinstalací – celkem se jednalo o více než 1 000 vozů. Nezdá se, že by tyto problémy ovlivnily poptávku po vozech Lucid Motors. Na plně elektrický sedan Lucid Air společnosti Lucid Motor bylo dosud provedeno 37 000 rezervací, jak společnost zveřejnila ve výzvě. Kromě toho Lucid plánuje prodat více než 100 000 vozů vládě Saúdské Arábie – která do společnosti vložila více než 1 miliardu dolarů a vlastní 62% podíl.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.