Foto: se svolením Mini

Automobilka Mini představila koncepční elektromobil Pokémon, k němuž lze připojit herní konzoli

Britská automobilová značka Mini se spojila se značkou Pokémon a vyvinula koncepční vůz s motivem Pikachu, který je příznačně plně elektrický. Automobilka vůz předvedla během akce Gamescom Opening Night Live. Ukázala také zvláštnost tohoto elektromobilu – umožňuje totiž připojení herní konzole a promítání hry z přední části vozu.

Mini pro tuto spolupráci použilo svůj koncept vozidla Aceman, který odhalilo již v červenci letošního roku. Do tohoto vozu poté nainstalovala „Pokémoní režim“, v rámci nějž se při nastartování na hlavním displeji objeví Pikachu a na palubní desce začnou létat digitální blesky.

Jedinečné na tomto konceptu je však to, že můžete skutečně připojit herní konzoli a poté pomocí vnějšího projektoru vozidla promítnout hru na jakýkoli povrch, před kterým je vůz zaparkován. (Samozřejmě pro dokonalý obraz je zapotřebí, aby byla v okolí vozidla dostatečná tma a stejně tak je důležité vybrat rovný povrch, aby projekce nebyla pokřivená.)

Společnost Mini však neposkytla žádné informace o tom, jaký typ herních konzolí vůz podporuje, ani jak je možné připojit ovladač. To je ale koneckonců vedlejší, protože jde stále pouze o koncept a automobilka prozatím neplánuje výrobu těchto vozidel. Nicméně není vyloučeno, že se v budoucnu takového vozu skutečně nedočkáme. Své kupce by si takový typ elektromobilu možná našel.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.