Automobilka Renault si pro fanoušky Star Wars přichystala model Renault Zoe Star Wars edition

Automobilka Renault se veze na vlně zájmu o filmy Star Wars a na silnice vypouští model Renault Zoe s podtitulem Star Wars edition. Elektrické auto se však bude prodávat pouze ve Francii.

Vůz Renault Zoe mimo jiné používala společnost nuTonomy k testování autonomních aut v Bostonu, nicméně v USA se neprodává. Na první pohled nemá s univerzem Star Wars nic společného, vně ani uvnitř vozidla nejsou žádné výrazné prvky, které by to naznačovaly. Na různých místech najdeme jen štítek „Star Wars“, případně „Star Wars: Edition limitee“ a na jiných jednoduše vyobrazenou loď Millennium Falcon se zdálky sotva patrným X-Wingem. Oficiálně má být elektromobil poctou Hanu Solovi, resp. filmu Solo: A Star Wars Story, který se chystá na příští rok a který stejně jako loňský film Rogue One: Star Wars Story představuje nové vedlejší příběhové linky ze světa Star Wars.

Renault Zoe byl komerčně velmi úspěšným vozem, dokonce se stal minulý rok nejprodávanějším elektrickým autem v Evropě. Může se pochlubit maximální rychlostí 400 km/h a je vybaven zadní kamerou, Wi-Fi připojením, audio systémem od společnosti Bose, palubní deskou vyvedenou v purpurové barvě a v neposlední řadě i koly o průměru téměř 43 cm. Auto bude dostupné jen v tisíci kusech a bude možné si je objednávat od března příštího roku, dva měsíce před premiérou filmu o mladém Hanu Solovi.

Francouzský výrobce aut není jediný, kdo se snaží něco vytěžit ze současné mánie jménem Star Wars. Např. automobilka Nissan již dříve vydala model Nissan Rogue special edition a před několika týdny na losangeleské výstavě Auto Show předvedla pět nových autonomních aut vyvedených v motivech filmu Poslední z Jediů, mezi nimiž se skvěl model Maxima, inspirovaný postavou Kylo Rena. Na atraktivně vypadajícím autě výrobce vysvětloval, jak v jeho na příští rok chystaných vozech fungují asistenční technologie.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.