Autonomní taxíky Lyftu v Las Vegas mají za sebou již přes 50 tisíc jízd

Společnost Lyft se pochlubila, že její samořízené taxíky v Las Vegas absolvovaly již více než 50 tisíc jízd. Od ledna letošního roku se tak počet jízd zvýšil o 20 tisíc. Podle společnosti nejnovější číslo z její služby činí největší komerční program pro autonomní jízdy v USA.

Jak víte z našich starších novinek, Lyft službu provozuje s technologickou firmou Aptiv a místní i turisté si mohou jízdu objednat prostřednictvím aplikace Lyft. Flotila vozů sestává z třiceti upravených BMW 540i, vybavených senzory, kamerami a softwarem Aptivu.

Lyft se rovněž pochlubil, že průměrné hodnocení jízdy je 4,97 bodů z pěti a že 92 % zákazníků se během jízdy cítilo „velmi bezpečně nebo neobyčejně bezpečně“. Bez zajímavosti není ani další údaj – 95 % cestujících podle Lyftu uvedlo, že jízda v jednom z vozů Aptivu byla jejich vůbec první zkušeností s autonomním vozidlem.

Lyft se v oblasti autonomní taxislužby neomezuje pouze na spolupráci s Aptivem a Las Vegas. Před několika týdny uzavřel partnerství s firmou Waymo a do několika měsíců nabídne prostřednictvím své aplikace svezení jednou z jejích deseti samořízených minidodávek Chrysler Pacifica Hybrid v hlavním městě Arizony Phoenixu.

 

Zdroj: digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.