Autonomní vozidlo ve spojení s VR – tak vypadá budoucnost v podání Applu

Autonomní vozidla a virtuální realita jsou jedny z hlavních trendů technologie dneška. Proč tedy obě tyto možnosti nespojit? To je nápad, který přinesla společnost Apple a aby svou myšlenku ochránila, nechala si ji patentově ochránit. A jak by mělo takové spojení konkrétně vypadat?

Program Applu by propojoval systémy vozu s virtuální realitou. To by mělo několik funkcí. První z nich je nepochybně zábava, která by pasažérům umožnila zkrátit si dlouhou cestu. Druhým úkolem by byla úleva pasažérům, kterým se v pohybujícím se autě dělá špatně. Speciální relaxační program virtuální reality by podle Applu měl dokázat vjemy mozku plně stimulovat a díky tomu by cestující vlastně nevnímal, že jede v autě. Součástí systému by mohly být i pohyblivá sedadla nebo senzory pro pohyb rukou.

Propojení systémů vozů a virtuální reality by měly umožnit změny ve VR na základě pohybu vozu. Kromě relaxačních programů, tak bude k dispozici například adrenalinová zábava, při níž budou auto honit zombie. Podle rychlosti jim bude auto ujíždět se budou pohybovat i ony. Ve větší rychlosti se autu vzdálí, při stání na semaforu se naopak horda přiblíží, nikdy však auto nedožene.

Tato technologie by mohla být začleněna do některé z připravovaných verzí autonomního automobilu od společnosti Apple známým zatím pod označením Titan.

Apple si svůj patent nechala registrovat v září loňského roku a nyní jej představila veřejnosti. Nebyl to však první, kdo s podobným konceptem přišel. Společnost Intel, která vidí svou budoucnost mimo jiné i ve vývoji hardwaru pro autonomní automobily oznámila, že spolupracuje s filmovým studiem WWarner Bros. na možnostech zapojení rozšířené reality s možností promítání filmů a zážitkových videí. Součástí tohoto systému by údajně měla být i reklama.

Zdroj: cnet.com popsci.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.