Foto: se svolením Cruise

Autonomní vozidlo zmátlo polici, která se ho pokusila zastavit

Od února letošního roku nabízí autonomní vozidlo Cruise společnosti GM taxi službu v San Franciscu. Až doposud se služba nesetkala s většími problémy. Tedy až do minulého víkendu, kdy se v ulicích San Francisca odehrála groteskní událost. Jedno z vozidel společnosti bylo zastaveno policií, která šla zkontrolovat řidiče. Toho však ve vozidle nenašla, namísto toho se auto znovu rozjelo.

Video pod článkem, bylo poprvé zveřejněno 2. dubna, na internetu se ale začalo virálně šířit poté, co jej v sobotu na svém twitterovém účtu sdílel vydavatel serveru 9to5 Seth Weintraub. Na videu se sanfranciská policie pokouší zastavit taxi vozidlo Cruise bez řidiče v městské čtvrti Richmond.

Den poté, co Weintraub video sdílel, společnost Cruise záznam okomentovala s tím, že její vozidlo policejní hlídku uposlechlo a přesunulo se na nejbližší bezpečné místo k zastavení. “Policista kontaktoval personál společnosti Cruise a vše bylo vyřešeno domluvou,” uvedla společnost. “Úzce spolupracujeme s policií SFPD na způsobu interakce s našimi vozidly, včetně vyhrazeného telefonního čísla, na které mohou v podobných situacích volat.”

Není jasné, proč policie vozidlo zastavila, zdá se ale, že vůz neměl zapnutá přední světla. Je velmi pravděpodobné, že podobných epizod bude přibývat, neboť autonomní vozidla se na amerických silnicích objevují stále častěji. Společnost Cruise vytvořila instruktážní video (naleznete rovněž pod článkem), jak se zachovat v případě, že se do dopravní situace zaplete jejich vozidlo.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.