Autonomní vozy Lyftu absolvovaly v Las Vegas pět tisíc jízd s pasažéry

Lyft se pochlubil, že jeho autonomní vozy uskutečnily v Las Vegas již pět tisíc jízd s pasažéry. Svůj „autonomní“ program firma představila v lednu na veletrhu CES.

Službu zahrnující sdílené jízdy i individuální přepravu Lyft provozuje ve spolupráci se společností Aptiv a obě firmy ji od lednového debutu stále rozšiřují – např. navýšily počet vozidel z 20 na 30.

Lyft je v této oblasti zatím nejdál – podle všeho je první společností provozující komerční taxislužbu bez řidiče. Jeho konkurenti jako Uber nebo Tesla svá autonomní auta zatím jen testují a navíc se při tom potýkají s problémy i tragickými incidenty.

Jeden z nich se stal v březnu, kdy autonomní vůz Uberu nezabrzdil před přechodem pro chodce a smrtelně zranil chodkyni, což vedlo k dočasnému stažení samořízených vozidel společnosti z amerických silnic. Testování tenkrát pozastavily i další společnosti, mezi nimi např. Toyota. Týž měsíc také došlo ke smrti řidiče Modelu X od Tesly, který při zapnutém  autopilotovi narazil do svoditel.

Lyft podobné tragédie řešit nemusel a navíc se jeho služba těší vysoké popularitě. Podle jeho průzkumu má 96 % cestujících v úmyslu ji využít znovu a 20 % ji již využilo dvakrát nebo třikrát. Pasažéři si prý pochvalují bezpečnou jízdu a svou zkušenost často popisují jako „úžasnou“. O tom ostatně svědčí i momentální velmi vysoké uživatelské hodnocení služby – 4,96 hvězdiček z pěti.

 

Zdroj: techspot.com