Autoři Fortnite poctili streamera Ninju a přenesli jeho podobou do herního světa

Fortnite není jen hra v tradičním slova smyslu. Tento projekt postupně přerostl v autonomní svět, který v sobě spojuje prvky hry a sociální sítě, a stal se tak do jisté míry zrcadlem současné popkultury. To z něj činí pravděpodobně nejoblíbenější videoherní fenomén současnosti, který podle nedávno zveřejněných statistik vydělal na mikrotransakcích 1,8 miliardy dolarů.

Jedním z hybatelů světa (a businessu s ním spojeným) je dynamika a neustálý příliv nového obsahu a možností. Do Fortnitu neustále přibývají témata, skiny hráčů nebo dopravní prostředky, a když na to přijde, může se změnit třeba fyzika. Kromě toho díky herním streamům vygeneroval Fortnite své vlastní celebrity. Mezi nejhvězdnější hráče, kterými se může Fortnite pochlubit, patří Ninja. A právě jemu se rozhodli tvůrci hry složit hold a vytvořili herní postavu, která vypadá jako on.

Podobu Ninji diváci znají díky malému okénku se záznamem webkamery, které většinu jeho videí doprovází. Kromě samotného skinu postavy, který budou moci hráči použít, se objeví také speciální Ninja vybavení v podobě krumpáče, dvojice katan a také speciálního vítězného tanečku. Ten byl vytvořen na základě kreací, jež Ninja předváděl v jednom ze svých streamů.

Ze strany tvůrců Fortnitu jde o zajímavý krok. Populární kultura i současné trendy byly témata, jež Fortnite využíval (objevily se v něm například tituly Avangers nebo Star Wars). Nyní však do jisté míry reflektuje sám sebe, což naznačuje, že si jsou tvůrci jistí svým pevným místem v kánonu současné populární kultury. Ninja by měl navíc začít nový trend a ve hře by se postupně měly objevit i další postavy ze světa současné hudby, filmu nebo módy.

Zajímavou novinkou  je také zvýšení snímkové frekvence. To však ocení pouze majitelé tabletů iPad Pro 2018. Těm nově hra poběží ve 120 snímcích za vteřinu což je dvakrát více než na herních konzolích Xbox One X a PS4 Pro.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.