Foto: se svolením Meta

Avataři společnosti Meta konečně získají nohy

Společnost Meta oznámila několik aktualizací avatarů, které uživatelé budou moci používat v metaverzu i mimo něj. Jednou z největších novinek je skutečnost, že avataři konečně získají také nohy. Podivně se vznášející části postav se tak brzy stanou minulostí.

Společnost uvedla, že „nohy byly jednou z nejžádanějších funkcí“ a šlo o „významnou oblast, na kterou se zaměřili“. Tito vylepšení avataři budou k dispozici nejdříve v Horizon Worlds, později je Meta plánuje poskytnout také dalším vývojářům.

V této souvislosti společnost Meta představila vývojářskou sadu pro vytváření softwaru (SDK), díky níž bude možné avatary používat ve VR aplikacích třetích stran. To dává smysl – Meta totiž nemůže vytvořit skutečné metaverzum bez spolupráce s dalšími společnostmi.

SDK bude brzy disponovat podporou Unreal Engine pro VR a podporou Unity pro iOS a Android. SDK také umožní to, čemu Meta říká „přirozená mimika“ pro Meta Quest Pro – tato VR náhlavní souprava bude schopna replikovat vaši skutečnou mimiku v reálném čase na vašem avatarovi.

Meta chce uživatelům také usnadnit vytvoření avatara. Za tímto účelem bude možné jednoduše pořídit video fotoaparátem svého telefonu, podle něhož dojde k vygenerování avatara (kterého bude pochopitelně možné dále upravovat). Samozřejmě ale bude možné vytvářet také avatary, kteří se vám nepodobají.

Velmi brzy by mělo být možné také vytváření a sdílení avatara Meta v aplikaci WhatsApp. V příštím roce budou k dispozici také v Messengeru, Instagramu a videohovorech WhatsApp. Avataři by měli kopírovat vaše výrazy a pohyby přímo v průběhu hovorů.

Zdroj: engadget.com