Foto: Unsplash

Bandcamp po koupi společností Songtradr přišel o polovinu zaměstnanců

Po převzetí Bandcampu společností Songtradr přišla hudební platforma o polovinu zaměstnanců, uvedl web Variety. Mluvčí společnosti Songtradr Lindsay Nahmiache přiznala, že pouze 58 ze 118 zaměstnanců Bandcampu dostalo po akvizici pracovní nabídku. Jeden ze zbývajících zaměstnanců Nahmiacheové prohlášení potvrdil a uvedl, že z firemního Slacku najednou zmizela polovina lidí a že účet, který vlastnil spoluzakladatel a bývalý generální ředitel Ethan Diamond, byl deaktivován. Někteří z bývalých zaměstnanců, kterým nebyla prodloužena smlouva, se na sociálních sítích svěřili, že byli v posledních týdnech drženi v nevědomosti a v nejistotě.

Zdá se, že byl tento krok motivován finančně: “V posledních několika letech se provozní náklady Bandcampu výrazně zvýšily,” píše se v prohlášení. “Bylo zapotřebí provést změny, aby byla zajištěna udržitelná a zdravá společnost, která může sloužit komunitě umělců a fanoušků. Jsme odhodláni zachovat stávající služby Bandcampu … Sdílíme hlubokou vášeň pro vše, co se týká hudby, a budeme i nadále sloužit umělcům, vydavatelstvím a fanouškům.”

Podobné věci zazněly i v e-mailu, který zaslal generální ředitel společnosti Songtradr Paul Wiltshire zbývajícím zaměstnancům Bandcampu. Uvedl v něm, že Bandcamp nebyl finančně zdravý, a že zatímco příjmy byly stabilní, provozní náklady výrazně vzrostly, což znemožnilo pokračovat ve vedení podniku dosavadním způsobem.

Songtradr koupil Bandcamp od Epic Games v září, pouhý rok a půl po překvapivé akvizici hudební společnosti herním vývojářem.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.