Foto: se svolením GoPro

Bateriový grip Volta zvýší výdrž GoPro kamer až trojnásobně

Výdrž baterie u kamer GoPro je velmi nízká a patří mezi uživateli nejčastěji kritizovaný parametr. Pravdou přitom je, že řadu nadšenců od nákupu přímo odradí. Nicméně nyní společnost na trh uvedla nový grip nazvaný Volta, který by mohl prodloužit výdrž baterie kamery GoPro až na trojnásobek. V kombinaci s originální baterií GoPro totiž může grip Volta zajistit až 4 hodiny nahrávání v rozlišení 5,3K při 30 FPS.

Kromě vestavěné baterie s kapacitou 4 900 mAh je Volta vybavena také integrovanými tlačítky, která mohou nahradit ty na kamerce, a umožnit tak uživateli ovládání kamery jednou rukou. Grip Volta můžete dokonce použít jako dálkové ovládání až do vzdálenosti 30 metrů. A pokud potřebujete pro natáčení stativ, můžete kdykoli vyklopit jeho vestavěné nožičky. Volta je kompatibilní s kamerou Hero 10 i Hero 9, ale nabije i jakékoli zařízení s USB-C, včetně GoPro Max i starších modelů.

Samotný grip stojí 130 dolarů (a 91 dolarů pokud patříte mezi předplatitele GoPro). Dodává se však také v balení s novou kamerou GoPro Hero 10 Black Creator Edition, jehož součástí jsou kromě samotné kamery a bateriového gripu Volta i moduly GoPro Media Mod a Light Mod (tyto doplňky přidávají ke kameře vestavěný směrový mikrofon, 3,5mm mikrofon, výstup HDMI a také LED osvětlení se čtyřmi úrovněmi jasu až do 200 lumenů).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.