Beta update pro androidovou verzi Instagramu přináší tmavý režim

Instagram vydal beta update pro androidovou verzi, který přináší komunitou dlouho žádanou funkci – tmavý režim. Navíc jde o AMOLED tmavý režim, takže barvy v pozadí jsou černé.

   I když režim není tmavý úplně ve všech částech, pokrývá většinu prvků uživatelského rozhraní aplikace. Je zde také jasný kontrast mezi černými a šedými částmi, což usnadňuje viditelnost obsahu. Jinými slovy to znamená, že světlé obrázky budou stále světlé, zatímco jakákoli bílá v nich bude stále bílá.

   K zapnutí nové funkce je potřeba nejprve aktualizovat Instagram na poslední verzi a poté zapnout v telefonu nativní tmavý režim. To znamená, že bude fungovat pouze na telefonu s Androidem 10 nebo na telefonech Samsung Galaxy s uživatelským rozhraním One UI. Pokud uživatel Android 10 nemá One UI nemá, bude si muset počkat, až Facebook přidá příslušnou volbu do nastavení Instagramu.

   Tmavý režim se v poslední době stává jednou z nejoblíbenějších funkcí aplikací. S tím, jak se bude Android 10 rozšiřovat, lze očekávat, že jej do svých aplikací bude přidávat stále více vývojářů. Facebook jej již přidal do Messengeru a momentálně jej testuje v hlavní aplikaci (přesněji řečeno v její androidové verzi) i v aplikaci WhatsApp.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.