Foto: se svolením Beyerdynamic

Beyerdynamic představila první otevřená bezdrátová sluchátka

Několik audio společností se vrhlo na otevřená sluchátka, což jsou sluchátka s reproduktorem umístěným mimo ucho posluchače, nikoliv v něm. Společnost Beyerdynamic je nejnovější, která nabízí tuto možnost poslechu s modelem VERIO 200, prvním setem otevřených bezdrátových sluchátek této značky. Sada se prodává za 220 dolarů.

Otevřená sluchátka ale mají i svá negativa, a to zejména ohledně kvality zvuku. Nová sada je ale vybavena vlastním 16,22mm grafenovým měničem, který brání zkreslení zvuku. Na druhou stranu mohou být otevřená sluchátka pohodlnější a lze díky nim mnohem lépe slyšet okolí (což pro někoho může být výhodou, ale také nevýhodou). VERIO 200 mají speciální konstrukci s háčky, které udrží sluchátka na svém místě i během fyzické aktivity (např. běhu).

Výdrž baterie je u všech bezdrátových zařízení vždy problémem, ale Beyerdynamic tvrdí, že její zařízení by mělo vybočovat. Společnost uvádí, že VERIO 200 vydrží na baterii až osm hodin a nabíjecí pouzdro přidá dalších 27 hodin. Sluchátka jsou kompatibilní s Bluetooth 5.3 a lze je spárovat se zařízeními se systémem iOS i Android. Lze je ovládat hlasem nebo prostřednictvím nové mobilní aplikace Beyerdynamic, která nabízí plné možnosti vlastního ekvalizéru a ladění zvuku.

Společnost si při uvádění svých produktů na trh v poslední době zajistila několik prvenství, včetně prvních bezdrátových herních sluchátek v roce 2023.

Zdroj: engadget.com