Bezdrátová nabíječka Grovemade sází na povedený design

Bezdrátové nabíjení je praktickou funkcí, kterou využívá čím dál tím větší množství telefonů nejvyšších tříd. Funkci bezdrátového nabíjení bude podporovat i očekávaná novinka od Applu, nejnovější iPhone X. Pro někoho však může být problém, že většina bezdrátových nabíječek má tvar plastového nebo kovového kotouče nebo obdélníku a svým vzhledem nedokáže příliš zapadnout do prostředí vašeho pracovního stolu a působí rušivě.

Pro perfekcionisty a milovníky designu je zajímavým řešením bezdrátová nabíječka Grovemade. Její tělo tvoří kombinace kovového podstavce s korkovým překrytím, má oválný tvar a vypadá jako by vypadla z katalogu prodejce nábytku. Pokud jde o její technickou kompatibilitu, podporuje nejrozšířenější nabíjecí standard Qi. K dispozici je v několika barevných provedeních, vedle světle šedého, jsou to varianty barev několika dřev.

I když je Grovemade bezpochyby nejhezčí bezdrátovou nabíječkou, kterou je možné na trhu najít, chybí jí některé důležité funkce a vlastnosti, které by ji zajistili větší úspěch. Grovemade bohužel nepodporuje žádnou rychlou formu nabíjení a nezískala ani oficiální certifikaci od společnosti Apple. Cena Grovemade je 79 dolarů, což je znatelně více, než za kolik je možné sehnat oficiální certifikované nabíječky.

Je tedy otázkou, jestli se majitelům telefonů s možností bezdrátového nabíjení nevyplatí počkat, protože s příchodem iPhonu X na trh je pravděpodobné, že se začne objevovat čím dál tím víc nabíječek, které nebudou vypadat jak plastové hokejové puky. Společnost Apple i její fanoušci jsou známí svým smyslem pro design a dokonalou funkčnost a je možné, že i samotný Apple přijde s nějakou variantou.

Pokud vás zaujala nabíjecí podložka Grovemade je možné ji v současnosti předobjednat, s očekávanou dodávkou na počátku prosince.

Zdroj: theverge.com