Foto: Unsplash

Bezplatná služba My Photo Stream společnosti Apple bude ukončena 26. července

Společnost Apple plánuje ukončit provoz své služby My Photo Stream, a to již 26. července 2023. Tato služba byla uživatelům k dispozici od vydání služby iCloud v roce 2011. Pomocí My Photo Stream můžete do služby iCloud nahrávat obrázky a videa za posledních 30 dní (až do limitu 1 000) ze svých zařízení Apple. Služba My Photo Stream vznikla ještě před iCloud Photos a poskytla uživatelům Apple přístup k jejich snímkům a videoklipům na více než jednom zařízení.

Společnost Apple uvedla, že možnost nahrávat fotografie na servery společnosti pomocí My Photo Stream bude ukončeno 26. června 2023. Po tomto datu zůstanou vaše fotografie a videa na iCloudu po dobu 30 dní až do oficiálního vypnutí 26. července. Vzhledem k tomu, že každý obrázek a video nahrané na iCloud prostřednictvím služby My Photo Stream jsou uloženy v původním formátu a rozlišení alespoň na jednom z vašich zařízení Apple, nepřijdete v rámci procesu vypnutí o žádné vzpomínky. Pokud však chcete mít přístup ke konkrétnímu snímku na konkrétním zařízení, Apple doporučuje uložit jej do knihovny fotografií tohoto zařízení před 26. červencem.

V zařízeních iPhone a iPad můžete obrázek z aplikace My Photo Stream uložit tak, že otevřete aplikaci Fotografie, přejdete do alba My Photo Stream, vyberete fotografii, kterou chcete uložit, a poté ji klepnutím na tlačítko Sdílet uložíte do knihovny.

Zdroj: engadget.com