Bezrámečkový telefon za méně než 160 dolarů? V Číně žádný problém!

Slovní spojení bezrámečková konstrukce displeje dnes používáme v souvislosti s nejnovějšími a nejdražšími modely mobilních telefonů. Na trhu jsou s touto technologií k dispozici poslední dvě generace telefonů Samsung Galaxy a podle očekávání je brzy doplní phablety Note8 od stejné značky. Své špičkové bezrámečkové modely plánuje v blízké době představit více výrobců, v jejichž čele stojí Apple se svým iPhone 8.

Na čínském trhu je k dispozici bezrámečkový telefon Doogee Mix, který můžete pořídit za 159 dolarů. Ano, čtete dobře, bezrámečkový telefon střední třídy. Rozlišení jeho AMOLED displeje není Full HD, ale 720i, má procesor Mediatek Helio P25, typický pro střední třídu, a ve spodní části má relativně velký rám. Kromě něj ale zbytek přední části tvoří opravdu jen displej a výdech reproduktoru, žádný rámeček.

Další parametry tohoto telefonu ničím nevybočují ze střední třídy, přesto je svou konstrukcí opravdu pozoruhodný. Telefon je primárně určen pro čínský trh, ale lze jej sehnat i u nás. Jedná o velmi dobrou zprávu, která ukazuje, že i nejvyspělejší technologie nemusí být jen výsadou vlajkových lodí. Vzpomínáte si, že ještě dva roky zpět bylo kovové tělo nebo čtečka otisků prstů výbavou mobilů pro několik málo vyvolených? A když se podíváme dnes…

Zdroj: theverge.com