Foto: Unsplash

Binance se vzdává pokusu o záchranu kryptoměnové burzy FTX

Kryptoburza FTX pravděpodobně nebude zachráněna svým největším rivalem, kryptoměnovou burzou Binance. Den po oznámení navrhované dohody o koupi společnost Binance uvedla, že se jí nelíbí účetnictví FTX. “V důsledku hloubkové kontroly firmy, jakož i nejnovějších zpráv týkajících se špatného nakládání s prostředky zákazníků a údajného vyšetřování amerických agentur, jsme se rozhodli, že nebudeme pokračovat v potenciální akvizici FTX,” uvedla společnost ve středu odpoledne na Twitteru. “Doufali jsme, že budeme schopni pomoci zákazníkům FTX a poskytnout jim likviditu, ale tyto problémy jsou mimo naši kontrolu a schopnost pomoci.”

Upuštěná nabídka na převzetí završuje bouřlivý týden pro FTX. Již 2. listopadu zveřejnila Coinbase zprávu, která odhalila, že kryptoměnová burza FTX čelí krizi likvidity. V reakci na tento článek oznámil generální ředitel Binance Changpeng Zhao, že společnost prodá tokeny FTX FTT v hodnotě přibližně 529 milionů dolarů. Tento krok výrazně snížil hodnotu FTT tokenů a zahájil veřejnou roztržku mezi konkurenčními burzami.

Již při prvním oznámení akvizice se pravděpodobnost jejího úspěšného završení zdála přinejlepším nejistá, přičemž Zhao tehdy zdůraznil, že dohoda je nezávazná. “Jedná se o velmi dynamickou situaci a my ji vyhodnocujeme v reálném čase. Binance má možnost od dohody kdykoli odstoupit,” řekl v úterý. Následující ráno přišly deník The Wall Street Journal a společnost Coinbase se zprávami, podle nichž se Binance silně přiklání k odstoupení od záchranné akce.

O necelou hodinu později agentura Bloomberg informovala, že americká Komise pro cenné papíry a burzy vyšetřuje FTX, aby zjistila, zda společnost špatně nakládala s prostředky zákazníků.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.