Zdroj: blog.bioware.com

Bio Ware ohlásilo práce na novém Mass Effectu i příchod remasterované ságy

Sedmý listopad je pro všechny fanoušky herní ságy Mass Effect svátkem, kdy slaví své oblíbené hry a připomínají si okamžiky z jejich hraní. V letošním roce byl N7 Day spojen s oznámeními, která se týkají budoucnosti této (v posledních letech neaktivní) série. A oznámení bylo hned několik a všechna mohou hráče potěšit.

Tím prvním bylo představení remasterované edice prvních tří dílů. Ta by měla vyjít v příštím roce, a to na jak na PC, tak na současnou i budoucí generaci konzolí. Protože Mass Effect je velmi oblíbenou hrou z hlediska vyprávění příběhu a rozhodnutí hráče, nebudou autoři remaku do tohoto aspektu hry nijak zasahovat. Změnit by se měla především grafika – tedy rozlišení textur, podpora 4K a přibýt by také měly vizuální efekty. Součástí reamku by měla být také veškerá DLC.

Druhou (a pro mnohé ještě vítanější zprávou) je oznámení, že studio BioWare pracuje na nové hře ze série Mass Effect. Jedná se o první zprávu a zatím není příliš konkrétní. Vývojáři slibují, že na pokračování budou pracovat především veteráni studia. Hra je zatím v ranných fázích vývoje, a tudíž ji můžeme očekávat v horizontu několika let a do jejího vydání se jistě dočkáme spousty upřesnění a novinek.

Studio Bio Ware se u svých posledních projektů (včetně zatím posledního dílu série Mass Effect: Andromeda) potýká s problémy. Vrcholem toho bylo vydání akce Anthem, která při svém vydání u hráčů propadla, nyní se zdá, že po řadě updatů a komunikací s hráčskou obcí se její reputace trochu zvedá. Hráči doufají, že novým Mass Effectem naváže Bio Ware na své úspěchy.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.