Bioware údajně pracuje na Mass Effectu 5

Edmontonská pobočka studia Bioware pracuje na pátém dílu legendární sci-fi akční RPG série Mass Effect. V současnosti je v velmi raných fázích vývoje. Se zprávou přišel web Kotaku.

   Vývoj podle webu vede producent Mike Gamble, který ve studiu pracuje od roku 2009 a podílel se na vývoji Mass Effectu 2, Mass Effectu 3 i zatím posledního dílu série s názvem Mass Effect Andromeda a nejnověji také na multiplayerovém akčním RPG Anthem.

   Některé klíčové osoby studia v posledních měsících fanoušky ujišťovaly, že slavná série není mrtvá a že se jednoho dne vrátí. Např. výkonný producent Mike Darrah před časem v rozhovoru pro web Polygon uvedl, že „je tu mnoho příběhů k odvyprávění“, a ředitel studia a herní režisér prvních třech dílů Casey Hudson nedávno na Twitteru sdílel některé grafické návrhy původní trilogie a naznačil, že Bioware má pro sérii stále mnoho nápadů a že je v ní hodně příběhů, které zatím nebyly odvyprávěny. 

   Kotaku ve své zprávě také uvádí, že Bioware se chystá kompletně předělat zmíněný Anthem, který měl sice velké ambice, ale ve výsledku to podle mnohých fanoušků i kritiků byla nepříliš originální střílečka s mnoha technickými chybami, stereotypní herní náplní a nedostatkem obsahu. „Nový“ Anthem je prý interně označován jako „Anthem Next“ nebo „Anthem 2.0“ a měl by řešit zejména to, co kritici hře vyčítají nejvíce, tedy strukturu misí, systém lootu nebo prezentaci herního světa.

Zdroj: ladbible.com, kotaku.com, polygon.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.