Zdroj: pixabay.com

Bitcoin překonal hranici 20 000 dolarů

Nejznámější kryptoměna světa pokořila další hranici. Ve středu překročil Bitcoin hranici 20 000 dolarů za jednotku. Tato psychologická bariéra se následně projevila v dalším růstu zájmu a v době psaní tohoto článku se jeden bitcoin prodával za více než 23 000 dolarů.

Letošní rok byl přitom pro tuto měnu velmi turbulentní – v první vlně koronakrize v březnu spadla její hodnota pod 5 000 dolarů. Od té doby její hodnota stoupá, ačkoliv několik drobnějších pádů ji neminulo. Na konci listopadu její hodnota klesla k 17 000 dolarům.

Existuje několik důvodů, proč je o bitcoin opět enormní zájem. Tím hlavním je fakt, že jej začaly uznávat platební služby jako PayPal nebo společnosti Starbucks a Microsoft. Dalším důvodem je fakt, že této měně začali věřit v době krize velcí i menší investoři a vkládají do ní své úspory.

Přesto je však vývoj Bitcoinu velmi turbulentní i v krátkém časovém horizontu a během hodiny je může jeho hodnota klesnout nebo narůst o stovky dolarů. I přes veškeré úspěchy této měny před jejím užíváním varují mnozí odborníci z finančního sektoru. Poukazují především na to, že jediná hodnota Bitcoinu spočívá v tom, že jej lidé chtějí. Vnitřní hodnotu, o níž by se mohla opřít, nemá. Většina z nich se shoduje na tom, že do Bitcoinu má smysl investovat pouze peníze, o něž je člověk ochoten přijít.

Pro zajímavost  během psaní tohoto článku spadla hodnota Bitcoinu o 800 dolarů a následně opět o 500 dolarů posílila.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.