Foto: se svolením stability.ai

Blender nyní umí pomocí umělé inteligence vytvářet obrázky a efekty z textových popisů

Software pro 3D modelování už také používá generátory umělé inteligence. Společnost Stability AI představila nástroj Stability for Blender, který, jak název napovídá, přináší technologii tvorby obrázků Stable Diffusion do open-source 3D nástroje. Můžete vytvářet textury, efekty a animace na bázi umělé inteligence, ať už s použitím zdrojového materiálu z renderů, nebo pouze textového popisu. Nemusíte být zkušený umělec, abyste mohli dílo vytvořit.

Stability for Blender vyžaduje klíč API a připojení k internetu, ale je zdarma. Nemá žádné nadstandardní požadavky na software, nevyžaduje ani dedikovaný grafický procesor. To se může hodit, pokud potřebujete dokončit nějakou práci na notebooku, který není tak výkonný jako vaše hlavní pracovní stanice.

Tento nástroj vám teoreticky může ušetřit čas i peníze a pomoci zefektivnit vaši práci. Nadto díky Stability for Blender můžete skutečně vytvářet vlastní obsah.

Není však pravděpodobné, že by Stable Diffusion získala zásadní výhodu oproti konkurentům, jako je DALL-E od OpenAI. Program také nebude vytvářet 3D objekty od nuly. K tomu budete potřebovat nástroj, jako je Point-E opět od OpenAI. Naznačuje však způsob, jakým může generování obrázků umělou inteligencí pomoci tvůrcům, a to bez větších problémů s autorskými právy. Stability for Blender se může spolehnout na vlastní zdrojový materiál – neměli byste se tedy obávat právních problémů.

Zdroj: engadget.com